Gjuha Shqipe I - II
 
  Home
  Informacione
  Rezultatet e provimeve: Afati i tetorit
  Rezultatet e provimeve
  Plan programi Gjuha Shqipe I
  Plan programi Gjuha Shqipe II
  Rezultati i shtatorit 2010 Gjuhë shqipe I dhe II
  REZULTATI I TESTIT I AFATIT JANAR-SHKURT 2011, LËNDA: GJUHË SHQIPE I
  REZULTATI I AFATIT JANAR-SHKURT 2011, LËNDA: GJUHË SHQIPE II
  REZULTATI I AFATIT JANAR-SHKURT 2011, LËNDA: QYTETËRIM SHQIPTAR
  Rezlutatet e provimeve: Afati i prillit,Gjuhë shqipe I, 2011
  Rezultatet e provimeve: Afati i prillit, Qytetërim shqiptar, 2011
  Gjuhë shqipe II, afati i prillit 2011
  Rezultati i testit provues: Gjuhë II
  Rezultati i provimit: Gjuhë shqipe I, afati i qershorit 2011
  Rezultati i provimit:Gjuhë shqipe II, afati i qershorit 2011
  Rezultati i provimit: Qytetërim shqiptar, qershor 2011
  Rezultati i provimit: Gjuhë shqipe I, afati i shtatorit 2011
  Rezultati i provimit: Gjuhë shqipe II, afati i shtatorit 2011
  Rezultati i provimit: Gjuhë shqipe I , tetor 2011
  Rezultati i provimit: Gjuhë shqipe II , tetor 2011
  AFATI JANAR-SHKURT 2012, Rezultati në Gjuhë shqipe I për studentët e gjeneratave të mëhershme
  Rezultati: Gjuhë shqipe I, janar-shkurt, 2012, sipas grupeve
  Rezultati i provimit: Qytetërim shqiptar, shkurt 2012
  Rezultati në lëndën: Gjuhë shqipe II
  Rezultati Gjuhë shqipe I, prill 2012
  Gjuhë shqipe II, prill 2012
  Rezultati i provimit, Afati i qershorit 2012, Gjuhë shqipe I
  Rezultati në provimin: Gjuhë shqipe II, afati i qershorit
  REZULTATI NË PROVIMIN: Qytetërim shqiptar, afati i qershorit
  Rezultati në lëndën Gjuhë shqipe II, afati i shtatorit 2012
  Rezultati: Gjuhë shqipe I, prill 2013
  Lista e studentëve që kanë kaluar provimin: Shkrim kreativ
  Syllabusi per lenden Dialektologji
  Rezultati Gjuhë shqipe I, afati janar-shkurt, 2014
  Rezulatati në lëndën Qyetetërim shqiptar Afati janar-shkurt 2014
  Rezultati në Dialektologji (Gjeneratat e mëparshme) Afati janar-shkurt 2014
  Syllabusi-Etnolinguistikvë
  Syllabusi-Teori përkthimi
  REZULTATI NË TESTIN SEMESTRAL NË LËNDËN TEORI E PËRKTHIMIT
  REZULTATI NË TESTIN SEMESTRAL NË LËNDËN ETNOLINGUISTIKË
  REZULTATET E PROVIMIT GJUHË SHQIPE I PËR AFATIN PRILL 2014
  Rezultati në lëndën Dialektologji, Prill 2014
  Rezultati në provimin: Metodologji e mësimdhënies, janar-shkurt, 2015
  Rezultati në lëndën Dialektologji, Afati janar-shkurt 2015
Rezultati: Gjuhë shqipe I, janar-shkurt, 2012, sipas grupeve

 

 

 

 

 

 

 

 
Grupi I

 

 

 

 

 

 

 
Pikët

 

 

 

 

 

 

 
Nota

 

 

 

1.      Ardiana Abazaj

 

74

 

9

 

 

 

2.      Albulena Zeneli

 

75

 

9

 

 

 

3.      Avni Bega

 

60

 

8

 

 

 

4.      Dafina Kadriaj

 

62

 

8

 

 

 

5.      Arben Lahdauti

 

62

 

8

 

 

 

6.      Ardita Hysenaj

 

62

 

8

 

 

 

7.      Blerina Susuri

 

63

 

8

 

 

 

8.      Besart Hasanaj

 

62

 

8

 

 

 

9.      Kristiana Gjoni

 

64

 

8

 

 

 

10. Altana Kosumi

 

64

 

8

 

 

 

11. Ardiana Hajdini

 

65

 

8

 

 

 

12. Avdyl Bajramaj

 

68

 

8

 

 

 

13. Albulena Semani

 

54

 

7

 

 

 

14. Burim Suma

 

55

 

7

 

 

 

15. Argjira Fetahi

 

59

 

7

 

 

 

16. Besa Basha

 

59

 

7

 

 

 

17. Agnesa Hoxha

 

40

 

6

 

 

 

18. Albana Salihiu

 

41

 

6

 

K

 

19. Besarta Biringjiku

 

48

 

6

 

 

 

20. Ardita Bllaca

 

49

 

6

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Kanë rënë nga provimi:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

21. Alberta Krasniqi

 

30

 

5

 

 

 

22. Belkize Blakqori

 

35

 

5

 

 

 

23. Dafina Karaxha

 

36

 

5

 

 

 

24. Antigona Krasniqi

 

37

 

5

 

 

 

25. Alberd Mehmetaj

 

38

 

5

 

 

 

26. Arjeta Ndrecaj

 

20

 

5

 

 

 

27. Besarta Hyseni

 

21

 

5

 

 

 

28. Arianita Lavori

 

22

 

5

 

 

 

29. Benita Tafaj

 

24

 

5

 

 

 

30. Blerina Dakaj

 

24

 

5

 

 

 

31. Albert Olluri

 

27

 

5

 

 

 

32. Besart Rrecaj

 

27

 

5

 

 

 

33. Ardit Bajrami

 

13

 

5

 

 

 

34. Ardiana Jakupi

 

14

 

5

 

 

 

35. Besjan Selmanaj

 

16

 

5

 

 

 

36. Blerim Islami

 

14

 

5

 

 

 

37. Arber Behrami

 

18

 

5

 

 

 

38. Blerina Gashi

 

18

 

5

 

 

 

39. Dhurata Avdyli

 

18

 

5

 

 

 

40. Besart Meta

 

19

 

5

 

 

 

41. Cansu Godanci

 

0

 

5

 

 

 

42. Mustaf Islami

 

0

 

5

 

 

 

43. Blerim Heta

 

0

 

5

 

 

 

44. Besjan Thaqi

 

0

 

5

 

 

 

45. Endrit Mustafa

 

2

 

5

 

 

 

46. Ardian Jaha

 

2

 

5

 

 

 

47. Ardian Jashari

 

3

 

5

 

 

 

48. Blerta Selmani

 

3

 

5

 

 

 

49. Burim Hyseni

 

3

 

5

 

 

 

50. Arben Baliu

 

4

 

5

 

 

 

51. Arbulena Hetemi

 

5

 

5

 

 

 

52. Bjontina Morina

 

5

 

5

 

 

 

53. Denis Mustafa

 

6

 

5

 

 

 

54. Aulora Heta

 

6

 

5

 

 

 

55. Agron Ferizi

 

6

 

5

 

 

 

56. Adrian Krasniqi

 

7

 

5

 

 

 

57. Agon Dobruna

 

7

 

5

 

 

 

58. Mirdita Isufi

 

9

 

5

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

__________________________________________________________________________________


 

Grupi II

 

Pikët

 

Nota

 

  1. Jusuf Kastrati

82

10

 

  1. Leonora Rexhepi

90

10

 

  1. Kosovare Dvorani

70

9

 

  1. Kaltrina Toverlani

71

9

 

  1. Kosovare Hoti

73

9

 

  1. Majlinda Jashanica

78

9

 

  1. Kaltrina Krasniqi

60

8

 

  1. Arife Muji

67

8

 

  1. Fatlume Mehani

55

7

K

  1. Kastriot Dobrani

40

6

 

  1. Kaltrina Grajqevci

40

6

K

  1. Edita Peci

43

6

 

  1. Florent Ajzeri

44

6

 

  1. Leutrim Pllana

45

6

 

  1. Ermir Gashi

45

6

 

  1. Drenushë Xhemajli

45

6

K

  1. Erleheta Imeri

46

6

K

  1. Edona Hashani

45

6

 

  1. Heset Grabovci

47

6

 

  1. Kushtrim Babaj

48

6

 

  1. Albana Feta

48

6

 

 

 

 

 

 

 

Kanë rënë nga provimi:

 

 

 

 

 

 

 

  1. Edona Sokoli

30

5

 

  1. Liridon Hashani

32

5

 

  1. Ekzon Azemi

32

5

 

  1. Egzon Musa

32

5

 

  1. Florenza Sejdiu

33

5

 

  1. Kristina Gjergjaj

35

5

 

  1. Florentina Kelmendi

35

5

 

  1. Leonard Malaj

36

5

 

  1. Filloreta Bajgora

37

5

 

  1. Durim Seferi

37

5

 

  1. Fatbardha Ismajli

37

5

 

  1. Kujtim Kasapi

37

5

 

  1. Kushtrim Kameri

37

5

 

  1. Elmendina Kongjeli

0

5

 

  1. Fatmir Thaci

1

5

 

  1. Fitore Terholli

2

5

 

  1. Gazmend Selmani

3

5

 

  1. Fatlum Hoxha

7

5

 

  1. Fahrije Halili

9

5

 

  1. Jeton Hajrzi

10

5

 

  1. Hivz Beka

13

5

 

  1. Besnik Musliu

13

5

 

  1. Fisnik Savaci

13

5

 

  1. Hedije Bajqinca

14

5

 

  1. Fadil Morina

16

5

 

  1. Limon Bytyqi

15

5

 

  1. Kastriot Morina

17

5

 

  1. Hetem Sopjani

18

5

 

  1. Gazmend Abazi

18

5

 

  1. Edona Berdynaj

18

5

 

  1. Driton Behrami

20

5

 

  1. Festim Llapashtica

20

5

 

  1. Elenë Blakaj

21

5

 

  1. Ilri Smajlaj

22

5

 

  1. Emir Jashari

24

5

 

  1. Elsa Dobreva

24

5

 

  1. Fazlie Rraci

24

5

 

  1. Flodia Hasaj

25

5

 

  1. Imer Zeka

28

5

 

 ____________________________________________________________________________________________________________________

 

Grupi III

 

Pikët

 

Nota

 

  1. Vatra Qeli

81

10

 

  1. Valerina Gashi

70

9

 

  1. Shqiponje Murtezaj

70

9

 

  1. Gjyvera Ejupi

73

9

 

  1. Margona Dauti

74

9

 

  1. Yllka Jezeraj

76

9

 

  1. Meriton Zeneli

77

9

 

  1. Valmira Bislimi

78

9

 

  1. Gjeneta Ternava

60

8

 

  1. Vlora Deda

62

8

 

  1. Gentiana Alia

63

8

 

  1. Valmira Thaqi

64

8

 

  1. Mehrije Maliqi

67

8

 

  1. Qendrim Seferi

68

8

 

  1. Luandra Marashi

51

7

 

  1. Skender Morina

53

7

 

  1. Shkëlqim Haxhiu

54

7

 

  1. Mërgim Murtezi

65

7

 

  1. Marigona Hoti

59

7

 

  1. Mërgim Lokaj

40

6

 

  1. Albana Gashi

40

6

 

  1. Vjollca Hoxhaj

48

6

 

  1. Violetë Vrajolli

49

6

 

 

 

 

 

 

Kanë rënë nga provimi:

 

 

 

 

 

 

 

  1. Ramadan Tahiri

31

5

 

  1. Shqipe Rushiti

32

5

 

  1. Emin Mehmeti

32

5

 

  1. Petrit Lumi

32

5

 

  1. Përparim Bllaca

32

5

 

  1. Violeta Shabani

34

5

 

  1. Liridon Rexhepi

36

5

 

  1. Qëndresa Osmani

36

5

 

  1. Aben Rexhepi

37

5

 

  1. Liridona Hakolli

37

5

 

  1. Liridon Jahaj

38

5

 

  1. Tahrie Krasniqi

30

5

 

  1. Resmije Seferi

31

5

 

  1. Petrit Semanaj

35

5

 

  1. Shkëndije Shabani

36

5

 

  1. Liridona Topallaj

21

5

 

  1. Lulzim Kaciu

21

5

 

  1. Shpresa Konjuhi

23

5

 

  1. Rilind Berisha

24

5

 

  1. Ylber Avdijaj

25

5

 

  1. Mihane Bajgora

25

5

 

  1. Vlora Bajraktaraj

25

5

 

  1. Kaltrina Rahimi

27

5

 

  1. Muhamet Jahaj

28

5

 

  1. Pajtim Haziri

28

5

 

  1. Ndriqim Kupina

28

5

 

  1. Shpresa Sherifi

0

5

 

  1. Shqiprim Avdija

0

5

 

  1. Ridvan Behluli

3

5

 

  1. Visar Rrustolli

7

5

 

  1. Mentor Seidija

10

5

 

  1. Valon Sylaj

11

5

 

  1. Vjendita Dobraj

11

5

 

  1. Nikson Buzhala

11

5

 

  1. Muzli Berisha

13

5

 

  1. Petrit Meholli

13

5

 

  1. Qëndrim Thaci

13

5

 

 _________________________________________________________

 

 

 

 

Grupi IV

 

Pikët

 

Nota

 

  1. Vjollcë Kamberi

82

10

 

  1. Albina Tafolli

84

10

 

  1. Fatmire Rexhepi

70

9

 

  1. Durim Shehu

72

9

 

  1. Dardan Ukshini

72

9

 

  1. Emine Gërguri

72

9

 

  1. Gani Ferati

74

9

 

  1. Myzejene Fetahu

79

9

 

  1. Valdrin Zejnullahu

65

8

 

  1. Tahire Rushiti-Qriqi

60

8

K

  1. Elhame Selimi

61

8

 

  1. Pajtesa Fera

61

8

 

  1. Blerta Haxhia

62

8

 

  1. Ylberina Susuri

63

8

 

  1. Bardhok Qiezi

64

8

 

  1. Drin Shala

64

8

K

  1. Fetije Alia

65

8

 

  1. Arlinda Hashani

65

8

 

  1. Vlora Azemi

68

8

 

  1. Adelina Selimi

68

8

 

  1. Teuta Memetoviq

68

8

 

  1. Donika Juniku

68

8

 

  1. Xhemile Hoxha

69

8

 

  1. Valton Hoxha

50

7

 

  1. Qëndrim Racaj

51

7

 

  1. Florida Uka

52

7

 

  1. Elhame Ujkani

57

7

 

  1. Flora Maqani

58

7

K

  1. Edita H. Hondozi

59

7

 

  1. Behgjet Krasniqi

41

6

 

  1. Kemail Llumnica

41

6

K

  1. Vlora Preniqi

43

6

 

  1. Armend Halili

44

6

 

  1. Blerinë Krasniqi

46

6

 

  1. Fatjon Mustafa

47

6

K

  1. Edona Krasniqi

49

6

K

 

 

 

 

 

 

 

Kanë rënë nga provimi:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  1. Milot Hoxha

12

5

 

  1. Fereda Vitia

14

5

 

  1. Selami Mustafa

12

5

 

  1. Labinot Berkolli

19

5

 

  1. Valon Kelmendi

24

5

 

  1. Valon Zeqiri

26

5

 

  1. Shqipron Mustafa

32

5

 

  1. Teuta Emini

35

5

 

  1. Pajtim  Brovina

35

5

 

  1. Frasher Bekaj

37

5

 

  1. Arditë Jashari

38

5

 

 


 
   
Advertisement  
   
Today, there have been 8 visitors (81 hits) on this page!
=> Do you also want a homepage for free? Then click here! <=